PUZZLE z wzorem – Chomik europejski /Cricetus cricetus/ en. European hamster
Produkt z klasycznej kolekcji Chomik Europejski , dzięki której chcemy rozpowszechniać wiedzę i świadomość o tym rzadkim a jednocześnie bardzo ciekawym i barwnym gatunku. Grafike na Puzzlach wykonał uzdolniony krakowski rysownik Wiktor Tabak. Nasze Puzzle to świetny pomysł na prezent, dla wszystkich ceniących sobie oryginalne, niszowe produkty jaki przyrodniczy sznyt. Idealne dla pasjonatów przyrody i nie tylko.
Puzzle mogą być pięknym prezentem dla młodszego pokolenia przyrodników.
W naszej ofercie znajdziecie 3 rożne rozmiary puzzli:
35 elementów, format 19x28 cm,
Wykonane z grubej tektury, opakowane w -soczewka-karton
252 elementów, format 26,7 x 33,5 cm,
Wykonane z grubej tektury, opakowane w soczewkowe kartonowe pudełko z nadrukiem grafiki.
500 elementów, format 33 x 47 cm
Wykonane z grubej tektury, opakowane w drewniane pudełko z nadrukiem grafiki. Zadruk w technologii UV (jakość fotograficzna),
Chomik europejski (Cricetus cricetus, en. European hamster)
jest gatunkiem gryzonia, należącym do rodziny chomikowatych. Występuje głównie w Europie Środkowej i Wschodniej.
Chomik europejski jest większy od swoich krewnych hodowlanych. Jego masa ciała może dochodzić 0,9kg.
Ten wyjątkowy gryzoń ma bardzo charakterystyczne ubarwienie, z brązowo-rudym grzbietem, czarnym brzuchem oraz białymi plamami na policzkach, gardle i bokach.
Buduje bardzo skomplikowane i charakterystyczne nory. Preferują żyzne tereny rolnicze i łąki. Często zasiedlają obszary uprawne, gwarantujące dostęp do pożywienia.
Gatunek ten, jest zagrożony wyginięciem, a jego populacja znacznie się zmniejszyła w ciągu ostatnich dekad z powodu utraty siedlisk, intensyfikacji rolnictwa, rozbudowy infrastruktury drogowej i stosowania pestycydów.
Ten waleczny gryzoń jest bardzo ważnym elementem ekosystemów, a jego ochrona jest istotna dla zachowania różnorodności biologicznej na terenach rolniczych i półnaturalnych. Nazywany jest przez to gatunkiem parasolowym, jego ochrona przyczynia się do ochrony innych gatunków.
W różnych rejonach Polski znany pod innymi, lokalnymi nazwami – psiaczek ziemny, ziemny pies, chom, suslik, osesek, lub po prostu chomik.